KAR VE SOĞUK DOLU BİR HAFTA BEKLENİYOR

İSTANBUL' DA BU HAFTA CUMA GÜNÜNE KADAR EN YÜKSEK SICAKLIĞIN ALTI, EN DÜŞÜK SICAKLIĞIN EKSİ İKİ OLMASI BEKLENİYOR. GECELERİ SICAKLIKLAR SIFIR DERECE CİVARINDA OLACAK.

İSTANBUL'LULAR DIŞARDA BULUNAN SU SAATLERİNİ MUTLAKA SARMALILAR. SU SAATİNİZ DONABİLİR.


Bugün 16 Şubat 2009 Pazartesi. Kışın bitmesine yani 21 Mart 2009 tarihine 33 gün kaldı. Şubat 28 gün çekiyor. 12 gün Şubattan, 21 gün marttan 33 gün.

Bir ay kaldı yani. Bir ay sonra artık biraz daha rahatız. İstanbulda yaşayan biri olarak en çok korktuğum ay Temmuyz ve sıcakları. Soğukta giyinince dışarda üşümüyoruz ama sıcakta soyunsakda faydası fazla yok. Temmuza kocaaaa 4 ay var diye avutayım kendimi. Evet bu haftaki yazım hava durumu ile ilgili. Bu konuda meterolojiden gelen bilgileri aktarmaya devam edeyim.

Devam eden yağışların, karla karışık yağmur, salı günü de kara dönüşmesi bekleniyor.. Pazartesi günü olan bugün de kar olabilir.

Balkanlar'dan gelen soğuk havayla birlikte İstanbul'da pazartesi ve salı günü ise kar bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, halen İstanbul ve çevresinde süren yağışların, il genelinde kuvvetli olmak üzere bugün karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar biçiminde olmasının beklendiği bildirildi. Kentin son 1 hafta süresince toplam 80 ila 100 kg/metrekare yağış alması dikkate alındığında, yaşanabilecek yerel su baskını, taşkın, toprak kayması ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İSTANBUL'DA SICAKLIK SIFIRIN ALTINDA

Bir hafta boyunca soğuk havanın etkisini göstereceği kentte önümüzdeki cuma günü de kar yağışı görülebileceği bildirildi. Kentte hava sıcaklığının eksi derecelerde hissedileceği de belirtildi. (16 Şubat 2009)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder